The Witcher Türkçe Dublaj izle

Admin
27 Kas 2019
The Witcher Türkçe Dublaj izle

The Witcher 1.Sezon Türkçe Dublaj izle

 

The Witcher Dizisini izlemeden önce tüm bilmeniz gerekenler

 

 

The Witcher Kitap Serisi 

The Witcher, Andrzej Sapkowski tarafından yazılmış Geralt of Rivia adındaki bir canavar avcısı hakkında fantezi tarzında ki roman serisidir.”Witcher”lar yaratıklarla savaşmak için genç yaştan itibaren kılıç eğitimi alan ve kendini bir çok alanda geliştiren canavar avcılarıdır. Witcher’ların ortak özellikleri yılana benzeyen gözleri, mezun oldukları okulun madalyonu ve biri insanları biri de canavarları öldürmek için taşıdıkları iki kılıçtır.

Şuan The Witcher serisinin ingilizceye çevrilmiş 7, toplamda 8 kitabı vardır.

 

The Witcher Türkçe Dublaj izle

The Witcher Oyun Serisi

The Witcher, The Witcher 2: Assassins of Kings ve The Witcher 3: Wild Hunt olmak üzere 3 ana seriden oluşur. Rol yapma (RPG) oyunu olarak sunulan oyun, 1. ve 2. oyunun hikayesinin derinliği ve grafikleri ile çok beğenilmiştir.

 

Serinin 3. oyununun çıkması ile oyuna açık dünya eklenmiş diğer oyunlardan 30 kat daha büyük haritası ile oyun severler tarafından en iyi RPG oyunları arasına girmesini sağlamıştır. The Witcher 3  “The Witcher” serisinin her yönden popüler olmasını sağlayan oyundur.

 

The Witcher 1.Sezon Türkçe Dublaj izle

The Witcher Dizi izle

Şimdi gelelim Netflix tarafından bölüm başına 10-12 milyon dolar bütçe ayrılan, 20 Aralıkta 8 Bölüm ve Türkçe Dublaj olarak yayınlanacak diziye. Öncelikle sadece oyununu oynayıp çok beğenenler için üzücü bir haberim var. Dizi yapılan açıklamalara göre kitaplardan uyarlama olacak yani oyunda olan her şeyi dizide de olacak diye beklemeyin.

 

Dizinin konusu ise şöyle; Yüzyılı aşkın süredir barış içinde yaşayan insanlar, elfler ve cüceler arasında büyük bir savaş patlak verir. The Witcher olarak bilinen büyücü Geralt of Rivia ise vadedilen çocuğun doğumunu beklemektedir.Yıllar sonra kader Geralt’ın yolunun güçlü bir büyücü ve bir prenses ile kesiştirir, üçü beraber büyüleyici bir yolculuğa çıkarlar.

 

The Witcher 1.Sezon 1.Bölüm Türkçe Dublaj izle.jpg

 

The Witcher 1.Sezon 1.Bölüm Türkçe Dublaj izle

 

Netflix tarafından 31 Ekimde ana fragman yayınlandı. Fragmanı hala izlemediyseniz buraya tıklayarak izleyebilirsiniz. Dizide oyuncu olarak Geralt; Henry Cavill, Ciri; Freya Allan, Yennefer; Anya Choratta olacak. Baş rolleri bu 3 oyuncu oynayacak.

 

Neden baş rolleri dedin başrol Geralt değil mi dediniz sanki, aslında adı üstünde serinin ismi ‘The Witcher’ kitapta da oyunda da ana karakterimiz Geralt’tı fakat dizinin yapımcısı Lauren S. Hissrich tarafından yapılan açıklamada dizide 3 karaktere eşit şekilde yer verileceği hepsinin hikayelerini ayrı ayrı göreceğimizi açıkladı. Ona göre Witcher’larla başlayan hikaye yerine daha karakterler tanışmadan hepsini ayrı ayrı görüp hikayelerini anlayabilmeliymişiz. Son sözü ise “Her birisini tek tek anlamalıyız ki hepsi beraberken de anlayabilelim” oldu. Güzel bir düşünce umarım dizide bu işin altından güzelce kalkarlar.

 

Ayrıca dizinin konusunun oldukça ayrıntılı olduğu ve konuyu sıkıştırmak istemedikleri bu yüzden The Witcher dizisinin 7 veya 8 sezon olacağı söylenenler arasında.

 

The Witcher 1.Bölüm Türkçe Dublaj izle

 

The Witcher Dizisinin resmi twitter hesabından 1.Sezonda yayınlanacak olan 8 bölümünde isimleri ve açıklamaları paylaşıldı.Bölümlerin konularının neler olacağı ve neler işleneceği hakkında ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

 

  • Bölüm 1: “The End’s Beginning” – “Sonun Başlangıcı”                                                     A monster slain, a butcher named (Bir canavar katledildi, bir katilden bahsedildi)

 

  • Bölüm 2: “Four Marks” – “Dört İşaret”                                                                                We look at a sorceress’s earlier days (Bir büyücünün ilk günlerine bakıyoruz)

 

  • Bölüm 3: “Betrayer Moon” – “Hain Ay”                                                                               A picky eater, a family shamed (Seçici bir yamyam, utanmış bir aile)

 

  • Bölüm 4: “Of Banquets, Bastards and Burials” – “Ziyafetler, Piçler ve Mezarlar”      The Law of Surprise is how one repays (Karşılığını vermenin yolu The Law of Surprise’dır )

 

  • Bölüm 5: “Bottled Appetites” – “Şişelenmiş İstekler”                                                       A fateful meeting, a bard is maimed (Önemli bir toplantı, bir ozan yaralandı)

 

  • Bölüm 6: “Rare Species” – “Nadir Türler”                                                                           The hunt for a dragon is underway (Ejderha avı yoldadır)

 

  • Bölüm 7: “Before A Fall” – “Düşmeden Önce”                                                                   A return to before a kingdom is flamed (Krallık yanmadan öncesine bir dönüş)

 

  • Bölüm 8: “Much More” – “Daha Fazla”                                                                               The Witcher Family as you all like to say (The Witcher Family demek istersiniz)

 

Ve son olarak izleyeceklere bir güzel haberle sonlandırıyorum. The Witcher dizisi daha 1.Sezon yayınlanmadan 2.Sezon onayını almış durumda. Herkese Şimdiden İyi Seyirler. Alttaki yazıya tıklayarak The Witcher Dizisini Türkçe Dublaj olarak izleyebilirsiniz.

 

The Witcher Türkçe Dublaj izle

Yorumlar